Як пофарбувати яйця на Великдень: 13 популярних способів
Яйце з давніх часів у всіх народів світу є символом життя і народження, оскільки саме життя укладено в яйці. В Великодень яйце набуває особливого символу - воно використовується в святковому столі, його прикрашають, фарбують та розписують.
На писанках зображаються кольорові символи, від сонця до хрестів та ромбів. В Інтернеті є багато дивовижних, оригінальних ідей великодніх яєць.
Перед фарбуванням яєць, слід дотримуватись загальних правил безпеки. Шкаралупа є першою лінією захисту яйця, тому працюйте з яйцями обережно, щоб запобігти розтріскуванню. Оскільки в сирих яйцях може бути сальмонела або інші бактерії, мийте руки теплою водою з милом перед тим, як працювати з яйцями та на кожному етапі приготування яєць. Це включає в себе варіння, охолодження, фарбування.
Яйця, зварені круто, мають знищити бактерії сальмонели, але не вбережуть їх від псування чи повторного зараження. Не залишайте яйця поза холодильником більше двох годин. Круто зварені яйця слід використати протягом одного тижня після варіння.
Як пофарбувати яйця фломастерами
Вимиті ретельно яйця зваріть вкруту та висушіть. За допомогою різнокольорових маркерів або перманентних фломастерів ви можете намалювати орнаменти чи зробити надписи. Виглядатиме такий спосіб досить сучасно.
Як пофарбувати яйця кавою
Зазвичай використовують розчинну каву, в гранулах, тому що в ній досить багато барвників, стабілізаторів, які дадуть яйцям яскравий кавовий колір.
Пропорції – 1 чайна ложка із гіркою на кожне яйце. Залийте каву водою у каструльці, прокип'ятіть на середньому вогні близько хвилини. Складіть яйця в ту ж ємність і прокип'ятіть ще 3-5 хвилин для ніжного кавового відтінку. Або залийте яйця розчином і залиште на 3-5 годин для яскравого шоколадного кольору.
Як пофарбувати яйця лушпинням цибулі
Це найвідоміший спосіб фарбування яєць, який активно застосовували ще наші бабусі.
Цибулеве лушпиння покладіть в каструлю так, щоб воно зайняло не менше половини об'єму. Влийте туди 1 л води, доведіть до кипіння і варіть лушпиння протягом 15 хвилин. Після чого дістаньте його і до пофарбованої води додайте 3 ст.л. солі, 3 ст.л. оцту, добре перемішайте.
У рідину, що вийшла, покладіть сирі яйця, але попередньо протріть їх шкаралупу ватним диском, просоченим оцтом. Яйця можно завернути в капрон, попередньо поклавши на нього листочок чи квітку для декору. Варіть яйця 10-25 хвилин, поки вони не набудуть потрібного відтінку.
Яєчна шкаралупа може набути відтінку від світло-коричневого до насичено-бордового.
Як пофарбувати яйця в куркумі
Щоб яйця вийшли сонячно-жовтими, відваріть їх у воді з куркумою. На літр води потрібно близько 6 столових ложок спеції, 1 ст.л оцету. Відваріть яйця, як завжди, а потім залиште остигати прямо в розчині куркуми. Коли вода стане кімнатної температури, дістаньте яйця та викладіть підсихати на паперову серветку.
Як пофарбувати яйця чаєм каркаде
Чай каркаде 40гр залийте 1 літром води та варіть від закипання 10хв.
Виключаємо, додаємо оцет 9% 2 ст.л. та викладуємо всередину відварені яйця. Потрібно залишити яйця від 15хв до 6 годин, в залежності від бажаного кольору. Чим довше витримувати яйця, тим насиченіший колір вийде. Дістаньте обережно яйця, промокніть серветкою і натріть олією для блиску. За бажанням можна додати блискучий барвник для полірування яйця.
Яйця у золотій фользі
Легендарні «золоті яйця» ніколи не виглядали настільки круто й органічно. Використовуйте зварені вкруту яйця.
Пофарбуйте яйця харчовими барвниками за бажанням; дайте висохнути. Щоб отримати крапчасте покриття, нанесіть дуже невелику кількість клею для перенесення на оболонку. Дайте висохнути 25 хвилин. (Для повністю позолочених яєць намажте весь клей.)
Притисніть харчовий золотий лист до яйця блискучою стороною вниз, зніміть паперову підкладку.
Як пофарбувати яйця в синій колір капустою
Синю капусту нашинкуйте. Половину капусти викладіть на дно каструлі, посередину викладіть сирі яйця, зверху накрийте ще капустою. Залийте все водою доверху та пару столових ложок оцту і ложку солі. На середньому вогні відваріть кілька хвилин. Вимкніть вогонь та залиште яйця у воді на кілька годин або на ніч.
Як пофарбувати яйця вином
В кастрюлю вилити пляшку червоного вина, в нього помістити вимиті яйця, відварити на протязі 10 хвилин. Залишіть на всю ніч в вині і на наступний день висушіть яйця. Колір виходить насичений з блискітками.
Як пофарбувати яйця Мареною фарбувальною
Марена фарбувальна (Rubia tinctorum) - це фарбувальна рослина, яка використовується для отримання різних відтінків червоного кольору на текстильних волокнах, шкірі, а також на яйцях у багатьох країнах світу, включаючи Грузію, Туреччину, Іран, Індію, Китай та інші. Щоб пофарбувати яйця - відваріть корені марени на протязі 40хвилин. Відварені яйця поміщуємо у відвар і витримуємо до бажаного відтінку.
Яйця кінцугі 'Kintsugi'
У перекладі з японської як «золотий ремонт» ця техніка ремонту кераміки доводить, що недоліки можуть виглядати абсолютно вишуканими. Традиційно він передбачає заповнення тріщин справжнім золотим лаком, але для розпису яйця «Kintsugi» не потрібно його розбивати. Просто занурте пензлик із тонким кінчиком у рідку фарбу із сусального золота та проведіть від руки кілька «тріщин».
Королівські копенгагенські писанки Royal Copenhagen Easter Egg
Ви можете використовувати тимчасові татуювання та наклейки для нігтів, щоб легко досягти ніжного вигляду цього королівського великоднього яйця Copenhagen Easter Egg — нанесіть їх на зовнішню частину яєчної шкаралупи.
Розфарбовані бризками яйця
Щоб отримати крапчастий вигляд, просто змішайте харчовий барвник і сухі продукти (наприклад, боби, горіхи та зерна попкорну) у паперовому стаканчику, а потім покладіть зварене вкруту яйце і закрийте другим стаканчиком. Обережно струсіть і покрутіть стаканчики, щоб створити приголомшливі цятки.
Українські писанки
Ці складні яйця заворожують своєю красою. Яйця-писанки – це фарбовані витвори мистецтва. Спочатку зробіть ескіз олівцем, щоб розділити яйце на сітку; потім додайте деталі в сітку.
Спочатку крашанки фарбували кров’ю в червоний колір крові. Зараз можна побачити крашанки різного забарвлення. Використовуючи відвари рослин, та залежно від мети, можна отримати різні кольори.