Антоціани в фіолетових овочах та фруктах. Велика підбірка
Природна сполука під назвою антоціан відповідає за фіолетову пігментацію багатьох рослин.
Антоціани є типом флавоноїдів, а флавоноїди є антиоксидантами.
Фіолетові продукти, особливо фіолетові фрукти та овочі, користуються попитом серед споживачів, які піклуються про здоров’я, і тих, хто знає, оскільки яскравий колір вказує на природний високий вміст антиоксидантів, які зміцнюють здоров’я.
Результати клінічних випробувань, in vivo або in vitro показують, що цей фіолетовий колір має потужний ефект. Виявляється, ці сполуки, що створюють фіолетовий пігмент, мають масу користі для здоров’я:
- Поліпшення зору
- Зниження артеріального тиску
- Профілактика діабету
- Гальмується ріст пухлини
- Протизапальні властивості
- Антибактеріальні властивості
Фіолетовий горох Тутанхамона King Tut Purple Pea
Цей негібридний фамільний сорт гороху має приголомшливі фіолетові стручки. Їжте їх, коли вони молоді та ніжні, щоб отримати чудовий стручковий горох. Або збирайте їх, коли вони дозріють, щоб отримати чудовий лущильний горох. Фіолетовий цукровий горошок є джерелом заліза, вітаміну А та С.
Брюссельська капуста Червоний Рубін “Red Rubine“
Ця брюссельська капуста, яку важко знайти, є яскравим і смачним доповненням до будь-якого саду. Вона має старовинний смак брюссельської капусти. Будьте першим у своєму районі чи на фермерському ринку, хто матиме їх у наявності. Не забувайте, що «бадилля» паростків «Червоного рубіну» є дуже смачними.
Гострий перець Buena Mulata
Цей рідкісний, надзвичайно врожайний гострий перець був представлений Вільямсом Войс Уівером із колекції його діда та пропонувався виключно через Baker Creek Heirloom Seeds. Його дідусь отримав гострий перець «Buena Mulata» від афроамериканського народного художника Горація Піпіна в 1944 році. Цей перець, схожий на хамелеона, змінює колір під час дозрівання, змінюючи колір від фіолетового до рожевого, потім від помаранчевого до коричневого і, зрештою, до темно-червоного. Довгі круглі стручки досягають від 6 до 7 дюймів у довжину, і вони також змінюють смак у міру дозрівання, стаючи солодшими в міру дозрівання. З приголомшливих рослин також виходять чудові екземпляри в горщиках.
Фіолетова морква
Крім антоціанів, фіолетова морква містить інші поліфенольні антиоксиданти, такі як хлорогенова кислота та кавова кислота. Насправді фіолетова морква містить у дев’ять разів більше поліфенольних антиоксидантів, ніж морква інших кольорів.
Фіолетова морква дуже поживна і низькокалорійна. Заміна висококалорійної обробленої їжі більшою кількістю овочевих страв може допомогти вам схуднути.
Вірте чи ні, але кілька сотень років тому вся культивована морква була фіолетовою; апельсинову моркву не культивували до кінця 16 століття. Не дивно бачити, як фіолетова морква знову проростає, враховуючи її приголомшливий колір у поєднанні з протизапальними властивостями та антиоксидантами.
Томат Blue Berry
Помідори черрі Indigo Blue Berries містять високий рівень антоціану, природного антиоксиданту, який також міститься в чорниці, який, як стверджується, допомагає боротися з хворобами, і виражається в темно-синьо-фіолетовому кольорі плодів. Помідори є хорошим джерелом кальцію та заліза. Вони містять пристойну кількість фосфору, сірки та калію, а також багаті вітамінами А, В і С.
Капуста червонокачанна (Фіолетова капуста)
Колір червонокачанної капусти походить від пігментованих антиоксидантів антоціанів. Власне, один і той же антоціановий пігмент є джерелом усіх різноманітних кольорів червонокачанної капусти: червоного, фіолетового, синювато-фіолетового і навіть зеленувато-жовтого. Єдина відмінність між червонокачанною капустою, яка насправді є червоною, та червонокачанною капустою, яка має фіолетовий або інший колір, полягає в рН ґрунту, на якому вони вирощуються. Кислий ґрунт (рН нижче 7) дасть червонувату капусту, нейтральний ґрунт (pH близько 7) дасть фіолетову капусту, тоді як основний або лужний ґрунт (pH вище 7) дасть зеленувато-жовту капусту.
Фіолетовий солодкий перець Лайлак Белл
Фіолетовий солодкий перець (Capsicum annuum “Lilac”) має темно-фіолетовий колір на ранньому етапі дозрівання, який згодом стає яскраво-червоним, якщо перці не зібрати вчасно. Солодкий смак і цікавий колір роблять бузковий перець привабливим доповненням до салатів і стир-фраю. Як і іншим сортам перцю, фіолетовому перцю для плодоношення потрібна безморозна тепла погода. Збирання врожаю, коли перець досягає оптимальної зрілості та уникнення пошкодження рослини, може сприяти подальшому плодоношенню тієї самої рослини перцю.
Фіолетовий болгарський перець містить антоціани, які, як відомо, знижують ризик високого кров'яного тиску. Фіолетовий болгарський перець цвіте влітку. Йому потрібно багато сонячного світла. Дійсно, є багато переваг для здоров’я фіолетового болгарського перцю.
Капуста цвітна фіолетова
Походження фіолетової цвітної капусти невідоме, але, можливо, це Італія або Південна Африка. Засмажте її та додайте в салати або спробуйте приготувати крем-суп із цвітної капусти для справжньої святкової вечері.
Чорна шовковиця
Чорна шовковиця (Morus nigra) походить із Західної Азії, а зараз також іммігрувала до Америки та Південної Європи. Невелике деревце, яке потребує тепла, процвітає на територіях з кліматом, що підходить виноградній лозі. Бажаний ґрунт, багатий вапном і поживними речовинами, повинен бути теплим і сонячним. На смак чорно-фіолетові плоди набагато ароматніші, ніж у білої шовковиці.
Чорниця
Чорниця вже давно визнана суперпродуктом світу фруктів, що привернуло її до уваги тих споживачів, які піклуються про своє здоров’я. Цей фіолетовий фрукт із високим вмістом антиоксидантів дуже смачний, якщо його їсти в природному вигляді або запікати в десертах.
Баклажани
Баклажани – або синенькі – це універсальний фіолетовий овоч, який можна їсти різними способами. Наповнені вітамінами, мінералами та харчовими волокнами, вони також можуть знижувати рівень холестерину та допомагати контролювати вагу. Отже, причин покласти баклажани на тарілку предостатньо.
Інжир
Інжир багатий природними корисними фітонутрієнтами, антиоксидантами та вітамінами. Сушений інжир є чудовим концентрованим джерелом мінералів і вітамінів.
Фіолетова картопля
Повідомляється, що фіолетова картопля містить у чотири рази більше антиоксидантів, ніж червона картопля. Антиоксиданти містяться переважно в шкірці коренеплодів.
Спаржа
Ця спаржа настільки солодка, що її можна їсти сирою, а це означає, що ви отримаєте повну насолоду від усіх цих корисних для здоров’я антиоксидантів.
Ожина
Насичений колір ожини є ознакою того, що вона має найвищий рівень антиоксидантів серед усіх фруктів. Багаті біофлавоноїдами та вітаміном С, вони містять мало натрію та калорій. Насолоджуйтеся ними природним шляхом, щоб отримати користь від їх поживних властивостей.
Лаванда
Почесний член сімейства фіолетових фруктів або овочів, лаванда використовується в різноманітних рецептах і цінується за її користь для здоров’я. Ця запашна трава допомагає розслабитися та зняти стрес.
Фіолетова слива
Що стосується фіолетових продуктів, то сливи завжди повинні бути у вашому списку. Цей скромний фрукт буває різних сортів, але найпопулярнішим в Україні є фіолетова слива (також звана чорною сливою) з жовтою м’якоттю.
Сливи багаті клітковиною і допомагають полегшити травлення, а також є прекрасним джерелом вітаміну А.
Чорна смородина
Чорна смородина - ця ягода, яка походить із центральної та північної Європи та Азії, багата вітаміном С і поліфенолами, її часто використовують для приготування джемів і сиропів.